Grupa VoIP specjalność usługi telekomunikacyjne centrale w chmurze.

Witaj, świecie technologii VoIP!

VoIP – co to jest i kiedy może ci się przydać?

Telefonia internetowa VoIP to dosyć nowa technologia, o której wciąż wielu z nas nie słyszało. Jednak grono osób tym rozwiązaniem stale się powiększa. W poniższym artykule omówimy, co to VoIP, jakie są zalety telefonii internetowej oraz w jakich sytuacjach może nam się przydać.

Czym jest VoIP?

VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) to rodzaj technologii, który umożliwia użytkownikom przesyłanie połączeń głosowych poprzez łącze internetowe lub inne sieci wykorzystujące protokół IP – tradycyjne połączenia głosowe przekazywane są przez nadajniki naziemne.

Jak działa VoIP?

Korzystanie z technologii VoIP jest dosyć łatwe i nie wymaga od nas dodatkowego sprzętu. Niezbędne jest posiadanie urządzenia łączącego się z internetem – np. komputera, ale może być to również urządzenie mobilne.

Ważnym aspektem, jest to, aby nasze urządzenie było podłączone do telefonu VoIP, inaczej określany jako bramka VoIP. W takim przypadku niezbędny sprzęt po stronie klienta dobrany będzie przez naszego experta, to musimy zakupić je osobno.. Większość nowoczesnych telefonów komórkowych posiada to rozwiązanie, wystarczy skonfigurować urządzenie jako terminal do połączeń internetowych.

Jeżeli chcemy wykonywać połączenia z komputera, to wystarczy podłączyć odpowiednie akcesoria oraz zainstalować na nim komunikator. Inną opcją jest zakupienie sprzętu przeznaczonego do komunikowania z użyciem VoIP, czyli telefonu VoIP.

Niezbędnym elementem, aby korzystać z technologii VoIP, jest stabilny, a przede wszystkim szybki internet, który sprawi, że połączenia będą wysokiej jakości oraz wykonywane bezproblemowo. Ten aspekt jest szczególnie ważny w przypadku firm, które masowo korzystają wykonują lub odbierają połączenia.

Jesteś zainteresowany usługą proszę o wypełnienie poniższego formularza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button Skip to content